CHLUMECKÁ CA - cestovní agentura Chlumec n.Cidl.

ID: 550561

Drážďany - ADVENTNÍ TRHY+ELBEPARK 2023

Poloha

Drážďany - HISTORICKÉ CENTRUM + ELBEPARK 2023

jednodenní výlet za adventními nákupy a památkami

 

 

Drážďany -  nádherné hlavní město německé spolkové země Sasko. Město, které prošlo v historii mnoha těžkostmi a přesto si dokázalo zachovat svoji jedinečnost a krásu. Návštěva (cca 1 hod.) největšího nákupního centra Elbepark = obchod Kaufland, Höffner, IKEA apod., https://www.elbepark.info. , autobus je v Elbeparku klientům k dispozici na odložení nákupů, dále přejezd autobusem k centru Am Zwingerteich a zde je možnost individuální prohlídky historického centra nebo vánočních nákupů. Adventní trhy v německých Drážďanech patří k těm nejlepším v celé Evropě. Užijte si rušnou předvánoční atmosféru provoněnou typickou vůní svařeného vína a grilovaných klobás, nakupte zde vánoční dárky pro své blízké a spojte výlet s poznáním památek ve městě. Adventní trhy se letos v Drážďanech konají v termínu 29.11. – 24.12.2023.

 

 

Termín 2023

(adventní nákupy)

den

cena

29.11.2023

(ELBEPARK+TRHY)

středa

480 Kč

 

 

         

Program

PROGRAM: odjezd v 8:00h z Prahy 10  stanice metra A Strašnická – na autobusové zastávce u výstupu z metra směr Nové Strašnice - ulice V olšinách (z metra projdete podchodem a za ním hned doleva po schodišti na zastávku MHD). Na předměstí Drážďan zastávka na cca 1h na nákup v nákupním centru Elbepark (možnost odložení nákupů do autobusu) Následuje přejezd do centra Drážďan – volná zábava*,  předpokládaný odjezd z Drážďan v 18:00 h, návrat do Prahy v pozdních večerních hodinách.

 

*Možná individuální prohlídka historické části Drážďan, návštěva zámeckého komplexu Zwinger, který je dílem barokní architektonické školy ve stylu Versailles. Dále pak loretánský kostel Frauenkirche, který za války zničily nálety a po třináctileté rekonstrukci byl znovu otevřen v roce 2005 a mnoho dalšího včetně nákupů v oblíbeném obchodním domě PRIMARK. Obchody jsou plné konfekcí známých značek za výhodné ceny. Nemůžete vynechat návštěvu adventního trhu Striezelmarkt s tradicí rukodělných řemesel, řezbáři, lužickými látkami s modrotiskem, ochranovskými hvězdami, perníkem z perníkářského města Pulsnitz a samozřejmě pravou drážďanskou štolou. Symbolem trhu Striezelmarkt je kromě nezbytného vánočního stromku a zdobeného oblouku zejména 14 metrů vysoká vánoční pyramida, která se dostala i do Guinessovy knihy rekordů. Pro děti je otevřen Švestkáčův dům, kreativní pekárna pro tvoření a hnětení překrásným dobovým kolotočem nebo dětská železnice.

Cena zahrnuje

 dopravu autobusem

 technický doprovod

 pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

► cestovní pojištění

► případné vstupy do památek

 

Doprava

AUTOBUSOVÁ

 

ODJEZD: v 8:00 hod. z Prahy 10 -  stanice metra A Strašnická – na autobusové zastávce u výstupu z metra směr Nové Strašnice - ulice V olšinách (z metra projdete podchodem a za ním hned doleva po schodišti na zastávku MHD).

 

 

STORNOPOPLATKY: 100% po zaplacení zájezdu

 

Výše zmíněné informace nahrazují pokyny k zájezdu.

Podobné zájezdy
Pořádající ck: Travel Sport spol s r.o. IČO: 00563838
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...