CHLUMECKÁ CA - cestovní agentura Chlumec n.Cidl.

ID: 781735

Athény s pobytem u moře **+

Harmonogram
1. den: Odlet z Prahy do Athén, po příletu transfer z letiště do metropole a dle časových možností okružní jízda autokarem pro základní seznámení se s městem, ubytování, fakultativně večeře.
2. den: Celodenní volno na hotelu, fakultativně večeře.
3. den:
Po snídani volno na hotelu nebo fakultativní výlet do Athén, pěší prohlídka centra města s průvodcem (s využitím MHD), nejstarší čtvrť města Plaka s řeckou a římskou agorou, Héfaistovým chrámem a známou Věží větrů, prohlídka slavné dominanty města Akropole - Dionýsovo divadlo z 5. stol. př.n.l., Parthenon, chrám Erechtheion zdobený šesti karyatidami, možnost návštěvy úchvatného moderního Muzea Akropole… Návrat na hotel, fakultativně večeře.
4. den: Po snídani volno na hotelu nebo fakultativní výlet na Peloponés a Argolidu. Mykény – centrum mykénské civilizace, prohlídka známé Lví brány, kruhových hrobů Klytaimnéstry a Agamemnona, Átreovy pokladnice a muzea… Nafplio - první hlavní město svobodného Řecka střežené pevnostmi Akronafplia a Palamidi z jižní strany a Bourtzi na malém ostrůvku při pobřeží je zvané nejelegantnějším městem pevninského Řecka s typickými úzkými uličkami s obchody, mramorem dlážděnými náměstími, malebnou nábřežní promenádou… Epidauros - jedno z proslulých míst starověkého Řecka s nejzachovalejším starořeckým divadlem na světě s výbornou akustikou a posvátným okrskem boha lékařství Asklepia. Večer návrat na hotel, fakultativně večeře. 5. den: Po snídani volno na hotelu nebo fakultativní výlet do starověkého Korintu, ruiny největšího římského sídliště v Řecku, jehož nejvýznamnější a nejlépe dochovanou památkou je chrám boha Apollóna z 5. stol. př. n. l., agora (římské forum), posvátný pramen Peiréné, aréna. Odjezd na plavbu lodí po 6 km dlouhém Korintském průplavu, který obklopují až 90 m vysoké stěny a spojuje Korintský záliv v Jónském moři se Saronským zálivem v Egejském moři a odděluje tak poloostrov Peloponés od řecké pevniny. Návrat na hotel, fakultativně večeře.
6. den:
Po snídani volno k individuálnímu programu, v dopoledních hodinách transfer na letiště a odlet do Prahy.
V ceně zahrnuto
• leteckou přepravu Praha-Athény-Praha včetně tax a příplatků
• 5 noclehů se snídaní v hotelu**/*** v pokojích s příslušenstvím na pobřeží v oblasti Loutraki
• transfery z/ na letiště
• služby průvodce
• pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.
Doplňující informace
Informace: Fakultativní služby:
• 5 večeří 1.990,- Kč 
• příplatek za jednolůžkový pokoj 2.990,- Kč
• prohlídka Athén 2.490,- Kč
• výlet Mykény, Nafplio, Epidauros 1.990,- Kč
• výlet do starověkého Korintu a plavba po Korintském průplavu 1.990,- Kč

Informace:
Změna programu vyhrazena.
Minimální počet účastníků k realizaci výletů je 25 osob.

Cena nezahrnuje:
• vstupy do památkových objektů
• přepravu MHD
Podobné zájezdy
Pořádající ck: Čedok, a.s. IČO: 60192755
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...