CHLUMECKÁ CA - cestovní agentura Chlumec n.Cidl.

ID: 768968
Popis zájezdu
Baskicko je především země tradic a vytříbené gastronomie. Je jednou z nejbohatších oblastí současného Španělska, která si přes všechny historické zlomy dokázala uchovat svoji autonomii i jazyk.
Zelená údolí, pláže omývané Atlantikem, futuristické Bilbao, vznešený San Sebastian, klášter svatého Ignáce z Loyoly, nekonečné vinice a nádherné vinařské sklepy. Vybrali jsme pro vás to nejzajímavější z Euskadi neboli země baskické. Poznejte s námi jinou tvář Španělska.
Program
1. den – PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ

Odlet z Prahy, přílet do Bilbaa. Po cestě si uděláte zastávku a krátkou procházku v přímořské vesničce Zumaia v centru chráněné krajinné oblasti vyznačující se úchvatnými geologickými útvary zvanými flyši. Ubytování.


2. den - SAN SEBASTIAN

Návštěva San Sebastianu,  města, které se rozkládá kolem zátoky ve tvaru mušle, a které bylo a je nejmódnějším letoviskem španělského severního pobřeží omývaného Atlantikem. Prohlédnete si staré město, palác Kursaal a muzeum San Telmo s největší sbírkou pohřebních keltských stél.

Odpoledne volný program nebo pro zájemce možnost koupání, prohlídka akvária či galerií.


3. den - AZPEITIA

Navštívíte basiliku a svatyni Ignáce z Loyoly, zakladatele jezuitského řádu. Dále se vypravíte do Oňati, města, kde byla založena první baskická univerzita, a ke svatyni Arantzazu – modernistickému kostelu nejvýznamnější patronky Baskicka ve futuristickém františkánském klášteře v horách.


4. den - RIOJA ALAVESA

Nejprve vás čeká návštěva solných plantáží v Údolí soli Valle Salado. Dále se vypravíte do Rioja Alavesa , jižní provincie Baskicka plné vinic a nádherných, tradičních i moderně pojatých sklepů navržených předními současnými architekty (Elciego, Laguardia, Ysios). Čeká na vás návštěva sklepa Marquéz.

Dále se vydáte do výstavní Vitorie, sídla baskické vlády. Vitoria je zároveň staré město se třemi katedrálami, krásnými uličkami a kupeckými domy, a přitom město s moderními výdobytky jako jsou mechanické schody ke kostelu sv. Michala, či moderní způsob svozu odpadu pod zemí.


5. den - GERNIKA

Gernika je městečko, které má pro Basky velký symbolický význam, po staletí se zde jeho vůdci setkávali pod památným dubem a řešili otázky své země. Casa de Juntas, bývalá kaple, kde se od roku 1979 až dodnes schází baskický parlament. Tradice baskické peloty. Rybářské vesničky a velrybářské tradice – Bermeo, San Juan de Gastelugatxe – kaple vystavěná na skále v moři, přístupná po úzké hrázi a po vystoupání 231 schodů.


6. den - BILBAO

Dopoledne uvidíte futuristické muzeum Guggenheim, které je kulturním ohniskem města, jež dokázalo vstát z popela a přeměnit se z ošklivého ocelářského giganta v neskutečně lidské a moderní centrum nejen Baskicka. Dále si projdete staré město Arenal s takzvanými sedmi ulicemi, katedrálou, moderními stavbami Bilbaa jako Torres Isozaki a promenádu podél řeky Nervion. Výjezd lanovkou nad město.

Odpoledne volný program nebo pro zájemce možnost prohlídky nového fotbalového stadiónu Mamés.


7. den - BILBAO

Dopoledne si prohlédnete část města, ve které se nacházejí Puente Colgante neboli závěsný most – technická památka UNESCO. Přejdete do čtvrti Portugalete a vydáte se do Santurzi, kde je k vidění muzeum tradičního rybolovu Basků a tradičních veslařských závodů.


8. den - ODLET

Odlet z Bilbaa do Prahy.Podobné zájezdy
Pořádající ck: Delfín Travel, s.r.o. IČO: 27643298
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...