CHLUMECKÁ CA - cestovní agentura Chlumec n.Cidl.

ID: 768943

Extremadura – Po stopách španělských dobyvatelů a římských legií ***

Popis zájezdu
Pojeďte s námi objevovat západní Španělsko a osudy těch, s kterými je spojeno dobývání Nového světa. Extremadura, kolébka slavných španělských dobyvatelů jako Vasco Nuñeze de Balboa, který jako první překročil Panamskou šíji nebo Francisca Pizarra a Hernána Cortéze, kteří se ve službách císaře Svaté říše římské a španělského krále Karla V. zmocnili říše Aztéků, Mayů a Inků. Extremadura je ale mnohem více než jen historie o dobývání Nového světa. Zajímá-li vás také historie Jižní Ameriky, Extremadura je klíč k jejímu pochopení.
Program
1. den – PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ

Odlet z Prahy, přílet do Madridu. Transfer autobusem do Cáceres.
Cáceres je nádherně zachovalé středověké město, postavené z koloniálního bohatství, zde jsou soustředěna velkolepá sídla pohádkově bohatých kolonizátorů Nového světa, sem také byla přivezena dcera aztéckého krále poté, co Hernán Cortéz dobyl dnešní Mexiko. Ne nadarmo figuruje na seznamu UNESCO.

Ubytování: Cáceres.


2. den - CÁCERES A MALPARTIDA DE CÁCERES

Pěší procházka městem Cáceres, v němž se nachází zachovalý městský komplex středověkých budov, židovské město, katedrála Virgen de la Montaňa a městské muzeum, ve kterém je k shlédnutí mimo jiné archeologická a etnografická sbírka. Výlet do Malpartidy de Cáceres, do oblasti s největší koncentrací bílých čápů. Neuvěřitelně krásná a bizarní přírodní rezervace zvaná Los Barruecos je svéráznou umělecko-přírodní galerií pod širým nebem. V roce 1976 zde Wolf Vostell, průkopník a otec evropských happeningů a videoartu, založil muzeum ve volné přírodě, které představuje propojení umění s přírodou. Oslnivé, úžasné, nečekané, tak lze popsat muzeum Vostell. Kromě toho se tato oblast vyznačuje fenoménem zvaným trashumancie, které představuje středověké přesouvání stád ovcí ze severu na jih a celá kultura tohoto kraje je tak spojena s tradicemi pasteveckého života.

Ubytování: Cáceres.


3. den - MÉRIDA

Výlet do Méridy, dříve hlavního města římské Lusitanie, dnes hlavního města dnešní Extremadury. Tento den uvidíme hned dva římské mosty. Cestou do Méridy se zastavíme u nejstaršího dochovaného římského mostu ve Španělsku, Alcántara, přes řeku Tejo. Odpoledne pak uvidíme nejdelší římský most přes řeku Guadianu se 60 oblouky. Mérida byla založena pro vysloužilé legionáře jako Emerita Augusta v roce 25 př. n. l. římským císařem Augustem. S výjimkou samotného Říma se žádné jiné španělské, ani italské město nemůže pyšnit tolika římskými památkami. Proto byla Mérida v roce 1993 zařazena na seznam světového dědictví UNESCO. Nádherné muzeum s římskými velkoplošnými mozaikami a dalšími předměty z římské doby je i pro laika úžasnou vzpomínkou na římské období španělských dějin. Budova muzea je sama o sobě architektonický skvost a byla navržena španělským architektem Rafaelem Moneem.  

Ubytování: Cáceres.


4. den - PLASENCIA

Po snídani odjezd se zavazadly do Plasencie. V dopoledních hodinách se vypravíme po stopách Karla V. do pahorkatiny La Vera, krajiny plné bystřin a potoků, které na jaře vytváří nádherné vodopády. Cílem bude klášter Yuste, kde v 16. století našel klid a odpočinek Karel V. nad jehož říší prý slunce nikdy nezapadalo. Samotný výběr místa pro poslední odpočinek je pro muže, který byl ve své době nejmocnějším panovníkem světa, ojedinělý a zvláštní. Cestou se nachází řada krásných podhorských vesniček, například Jaraíz de la vera nebo Cuacos de Yuste, kde pobýval nemanželský syn Karla V. a slavný vojevůdce Juan de Austria. Tato oblast se vyznačuje mnoha zajímavostmi, netradičními slavnostmi a zvyky a typickými převislými horními podlažími, na jehož trámech se suší sklizené tabákové listy. A především se zde pěstuje a suší nejlepší paprika jako koření. Odpoledne vás čeká prohlídka města Plasencia, města ze tří stran uzavřené řekou Jerte, má krásné hlavní náměstí, kde se konají farmářské trhy nepřetržitě od 12. století.

Ubytování: Plasencia.


5. den - HERVÁS

Cestou zastávka v nejmenším klášteře na světě, v klášteře Palancar. Zastávka v tzv.neobydlenému městečku Granadilla. Poté odjezd do vesničky Hervás. Hervás, to jsou především dějiny španělských Židů. Je jedním z mála míst, které se po vyhnání Židů ze Španělska v roce 1492 stalo útočištěm pro 45 židovských rodin. Údolí v této oblasti, ležící v předhůří hor zvedajících se směrem k Salamance, jsou známé jako třešňové zahrady Španělska. Až dva miliony třešňových stromů roste na terasách svahů tohoto údolí, kterým protéká řeka Jerte. Nese arabský název podle krystalicky čisté vody, která v ní vymlela obrovské hrnce a zátoky. V nejslavnějším třešňovém údolí Španělska, o kterém jsou zmínky v kronikách již z roku 1352, se sklízí na 200 druhů třešní a v dubnu a květnu se zde koná slavnost spojená s třešňovými květy a jejich opadáváním.

Ubytování: Plasencia.


6. den - GUADELUPE

Odjezd z Plasencie směrem do Guadalupe. Nejdříve se zastavíme v Národním parku Monfragüe, kde za doprovodu odborného průvodce budeme pozorovat dalekohledy supy, orly a čápy černé. Dále se zastavíte v Malpartida de Plasencia na statku s černými vepříky, kde se seznámíme s tím, jak se dělá extremadurská šunka, a ochutnáme ji. Odpoledne následuje prohlídka kláštera Nuestra Señora de Guadalupe, ukrytého v horách v blízkosti Trujilla. Již po dlouhých pět století tento klášter přitahuje poutníky. Byl založen roku 1340 na místě, kde prý svatý Lukáš vyřezal sošku svaté Panny Marie, kterou o padesát let později našel neznámý pastýř. Tato černá soška svaté bohorodičky guadalupské z ebenového dřeva se stala symbolem a patronkou Extremadury. Nádherný klášter je památkou UNESCO od roku 1993.  

Ubytování: Trujillo.


7. den - TRUJILLO

Dopoledne pěší prohlídka města Trujillo, založeného Římany v roce 20 př.n.l. jako Turgalium. Říká se, že jde o nejhezčí město v celé Extremaduře. Tak jako v Cáceres, i zde převládají sídla s erby slavných conquistadorů, neboť se zde narodil pozdější uchvatitel Peru, Francisco Pizarro. Trujillo se jednou za rok, vždy počátkem května, stává největším mezinárodním trhem sýrů, na kterém se představuje na 300 sýrů z celého světa i Španělska. Odpoledne volno, možnost nákupu typických produktů Extremadury (sýrů, uzenin, šunky, likérů, vína, apod.)

Ubytování: Trujillo.


8. den - ODLET

Snídaně, transfer do Madridu. Odlet z Madridu, přílet do Prahy.06.05. (Po) - 13.05. (Po) 2019 - 8 dní, 7 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Dospělá osoba ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní
Snídaně
Letecky/Praha
-27 990 Kč
Rezervace
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Pořádající ck: Delfín Travel, s.r.o. IČO: 27643298
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...