CHLUMECKÁ CA - cestovní agentura Chlumec n.Cidl.

ID: 784731

Pěšky španělskou Murcií ****

Popis zájezdu
Murcie je jedním z posledních turisty doposud neobjevených regionů Španělska na březích Středozemního moře, který si stále uchovává své přírodní bohatství. Vydejte se s námi poznat jeho divoké pláže, saliny, strmé útesy či polopouštní krajinu a vyprahlé hory, které tak ostře kontrastují se sytě zelenou barvou borovicových lesů ve vnitrozemí. Murcii zkrátka stojí za to prochodit!
Program
1. den - PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ

Odlet z Prahy do Španělska. Transfer do hotelu, ubytování. 


2. den – etapa č. 1: OKRUH PŘÍRODNÍ REZERVACÍ V SAN PEDRO DEL PINATAR = 11 km

Pohodová trasa vede přírodní rezervací San Pedro del Pinatar. Cesta, po níž půjdete, se vine podél Středozemního moře, laguny Mar Menor a salin obývaných plameňáky. Cílem dnešní etapy budou věhlasné bahenní lázně pod širým nebem, kde se budete moci zabalit do léčivého bahna a relaxovat. 


3. den – etapa č. 2: OKRUH PŘÍRODNÍ REZERVACÍ CALBLANQUE = 12 km

Dnešní den vás čeká trasa vedoucí přírodní rezervací Calblanque , která je bez nadsázky jedním z posledních nedotčených míst na pobřeží Středozemního moře. Užijete si dokonalou kombinaci divokých útesů, panenských pláží a písečných dun, nad nimiž se jako majáky tyčí vyprahlé hory. Nepropásněte tuto jedinečnou podívanou. 


4. den – etapa č. 3: POHOŘÍ SIERRA ESPUÑA A KAŇONY DE GEBAS = 15 km

Pohoří Sierra Espuña je vůbec prvním chráněným územím regionu Murcie. Trasa Barrancos de Gebas vede přes hluboké údolí, strmé kaňony a malebné zapadlé vesničky, kde v čase siesty ani tráva neroste. Kontrastem k šedobílé měsíční krajině je azurově modrá voda přehrady Embalse de Algeciras. 


5. den – etapa č. 4: INDUSTRIÁLNÍ ROMANTIKA V OBLASTI LA UNIÓN = 11 km

Na této trase zažijete industriální romantiku dávno opuštěných dolů , jež sloužily k těžbě stříbra, železa, olova a dalších nerostných surovin. Prohlédnete si také opuštěné obranné pevnosti na příkrých útesech s parádními výhledy na moře.


6. den – etapa č. 5: ÚDOLÍM VALLE DE RICOTE = 8 km

Další etapa vám ukáže kontrast vyprahlých hor, polopouštní krajiny a bujné vegetace v údolí Valle de Ricote. Protéká jím řeka Segura , jež je mimo jiné největší v celém regionu Murcia. Jednou ze zajímavostí údolí je řada obřích vodních kol, která dříve poháněla mlýny či jiná zemědělská zařízení. 


7. den – ODPOČINEK V BAHENNÍCH LÁZNÍCH A KOUPÁNÍ

Volný den. Své putování můžete zakončit zaslouženým odpočinkem na pláži u laguny Mar Menor či Středozemního moře. Nebo se u Jeleního ostrova můžete ještě jednou zabalit do léčivého bahna. A ti z vás, kdo stále ještě nebudou mít dost pohybu, mohou zdolat maják Cabo de Palos. 


8. - 10. den

V případě pobytu na 9 / 10 nocí:
Během programu 2 / 3 volné dny určené k odpočinku u moře.

V případě pobytu na 7 nocí:
Transfer na letiště a odlet přímým letem do Prahy.


11. den

Podobné zájezdy
Pořádající ck: Delfín Travel, s.r.o. IČO: 27643298
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...