CHLUMECKÁ CA - cestovní agentura Chlumec n.Cidl.

ID: 869305

To nejlepší ze Šrí Lanky

Poloha
Trápí vás nedostatek času, a přesto byste se rádi vydali do tropického ráje? Láká vás možnost ochutnat během pouhých 10 dnů z bohatého stolu různých zážitků, poznáváním starobylé kultury počínaje a odpočinkem na prosluněných plážích konče? Pak se tedy s námi vydejte na ostrov, jenž je díky své rozmanitosti právem nazýván Perlou Indického oceánu. Nejenom příroda a krásné pláže lákají návštěvníky všech věkových skupin. Magnetem je i bohatá historie a stavby s ní spojené, úsměvy a upřímná pohostinnost místních lidí. Zájezd je realizován ve vyšším standardu ubytování (tříhvězdičkové hotely) i poskytovaných služeb (polopenze, veškeré vstupy v ceně). Velikost skupiny: 6–16 účastníků Naše doporučení: xxxx
Program

1. den
Praha – Sígirija : přílet ráno do Kolomba a přejezd do Sígiriji; odpolední návštěva jeskynních chrámů poblíž Dambully – Rangírí Vihárája s bohatou freskovou výzdobou stovek Buddhů ; nocleh v překrásném vesnickém prostředí pod majestátní Lví skálou.
3. den
Sígirija – Kandy : velkolepá a nedobytně vyhlížející pevnost zvaná "Lví skála" , jež osamoceně ční 200 m nad krajinou – fresky nebeských víl a důmyslný systém fontán ; odpoledne přejezd do kulturního srdce ostrova – cestou exkurze do zahrady koření spojená s ukázkou pěstování a užití mnoha různých druhů koření; v podvečer hudebně-taneční představení korunované chůzí po žhavém uhlí .
4. den
Kandy – Nuvara Elija: chrám Buddhova zubu – nejposvátnější a pro současnou Šrí Lanku nejvýznamnější místo ; Peradeníja – největší botanická zahrada na ostrově; cesta výše do hor do někdejší horské usedlosti "malá Anglie" – oblast známá pěstováním kávy a později světově proslulého čaje, cestou návštěva čajových plantáží a továrny na zpracování čaje a zastávka u nádherného vodopádu Ramboda .
5. den
Nuvara Elija – Ahangama : úchvatná Šrílanská vysočina – náhorní step a "konec světa" s dechberoucími výhledy, ráno nenáročný okruh po NP Horton Plains ; odpolední přesun na pobřeží Indického oceánu v jižní části ostrova – ubytování a první procházka po pláži.
6. den
Ahangama : třídenní pobyt u moře – odpočinek na zlatavém písku, koupání , šnorchlování, možnost potápění.
9. den
Ahangama – Praha: návštěva portugalského opevněného přístavu Galle a chovné i záchranné stanice mořských želv ; večer přesun na letiště a odlet z ostrova, přílet do ČR 10. den.
Stravování
polopenze
Cena zahrnuje
letenka Praha–Kolombo–Praha (vč. všech poplatků)
pronajaté mikrobusy
7x hotel *** s polopenzí (bohatý bufet)
vstupné do památkových objektů a NP dle programu
český odborný průvodce China Tours
Cena nezahrnuje
šrílanské vízum – 1100 Kč
jednolůžkový pokoj – 4200 Kč
Podobné zájezdy
Pořádající ck: China Tours, s.r.o. IČO: 26483343
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...