CHLUMECKÁ CA - cestovní agentura Chlumec n.Cidl.

MALLORCA

 

 od 23.05.2021 startujeme sezónu na ostrově MALLORCA

 

Mallorca (Baleárské ostrovy) je aktuálně oranžová na cestovatelském semaforu, tzn. bez nutnosti testů a karantény po návratu. 

 

Co je potřeba pro cestu na Mallorku

Pro cestu na Mallorku je potřeba potvrzení o negativním certifikovaném PCR testu na Covid-19. Test nesmí být starší než 72 hodin před odletem, platí pro všechny cestující (výjimku z testování mají děti do 4,99 let), test může být v tištěné nebo elektronické podobě a v anglickém jazyce, kontrola probíhá na letišti a při ubytování na recepci hotelu.

 

Všichni cestující směřující do Španělska musí také nejdříve 48 hodin před odletem vyplnit registrační formulář dostupný na www.spth.gob.es nebo v aplikaci SPAIN TRAVEL HEALTH-SpTH. Zaregistrovaný cestující obdrží QR kód, kterým se v elektronické nebo tištěné podobě po příletu prokáže. Veškeré údaje potřebné k vyplnění dotazníku obdržíte spolu s pokyny k odletu. FORMULÁŘ A QR KÓD MUSÍ MÍT VŠICHNI CESTUJÍCÍ (např. tedy CELÁ RODINA, VČETNĚ DĚTÍ).

 

Co je potřeba pro návrat z destinace

Od 05.02.2021 platí pro české občany nařízení MZV, na jehož základě je třeba před návratem do ČR vyplnit příjezdový formulář dostupný na https://plf.uzis.cz/ a dále nejdříve 24 hodin před odletem do ČR absolvovat antigenní test na Covid-19. Cena antigenního testu cca 35-45 eur, upřesní delegátka v destinaci. Toto nařízení se netýká dětí mladších 5 let.  

Osoby, které během posledních 90 dnů prodělali Covid-19 nemusí mít antigenní test před návratem z destinace, stačí jim od lékaře potvrzený certifikát o prodělání nemoci. 

Osoby, které již mají min. 14 dnů po aplikaci druhé dávky očkování na Covid-19 nemusí mít antigenní test před návratem z destinace.  

 

Vytvářím objednávku...