CHLUMECKÁ CA - cestovní agentura Chlumec n.Cidl.

Řecko

CO VŠE POTŘEBUJEME K CESTĚ DO ŘECKA?

 

 

Test

 

Čeští občané a cizinci s trvalým pobytem v ČR cestující do Řecka musí předložit při vstupu do Řecka jedno z potvrzení níže:

  1. potvrzení o negativním výsledku molekulárního PCR testu na covid-19 ne starší 72 h od odběru vzorku z nosu či hrtanu (nikoli ze slin), nebo potvrzení o negativním antigenním testu ne starší 24 h od odběru vystavené v anglickém jazyce s uvedením jména cestujícího a čísla jeho cestovního dokladu,
  2. oficiální národní certifikát o provedeném očkování v anglickém jazyce, pokud uplynulo minimálně 14 dní a maximálně 270 dní od završení vakcinace. U osob s posilující dávkou není platnost certifikátu omezena. Certifikát musí obsahovat jméno a příjmení držitele, typ použité vakcíny a počet dávek,
  3. potvrzení o prodělaném onemocnění covid-19 nebo pozitivní diagnóze provedené PCR nebo antigenní metodou (nutno doložit doklad o laboratorním výsledku v anglickém jazyce), které je platné 180 dní od prvního pozitivního testu.

Děti do 5 let (4,99) mají výjimku z prokazování bezinfekčnosti.

Cestující musí předložit písemné potvrzení o negativním výsledku testu v mezinárodním formátu nebo ve formě platného EU digitálního covid-19 certifikátu.

Podmínky návratu

Test

 

Pro návrat ze zemí EU není pro české občany vyžadováno očkování a ani certifikát.

 

 

Vytvářím objednávku...