CHLUMECKÁ CA - cestovní agentura Chlumec n.Cidl.

Řecko

CO VŠE POTŘEBUJEME K CESTĚ DO ŘECKA?

 

 

Od 21.6.2021 potřebujete pro cestu do Řecka potvrzení o negativním PCR testu na Covid-19, ne starší než 72 hodin před odletem. Potvrzení musí být v tištěné podobě, s razítkem a v anglickém jazyce. Na děti mladší 12 let se povinnost testování nevztahuje /11,99/

Vstupní testy nemusíte vůbec absolvovat, pokud předložíte potvrzení o očkování, které kompletně proběhlo min. 14 dní před vstupem do Řecka nebo pokud předložíte lékařské potvrzení v angličtině o prodělání nemoci Covid-19 v uplynulých 180 dnech. (upozorňujeme, že letecká společnost Smartwings uznává platnost tohoto potvrzení pouze do 90 dnů po prodělání nemoci Covid-19)

POTŘEBUJI NĚJAKÉ POTVRZENÍ PRO ODBAVENÍ NA LETIŠTI?

Některé letecké společnosti mohou požadovat při vstupu na palubu letadla potvrzení o negativní testu na Covid-19.

Letecká společnost Smartwings požaduje předložit při odbavení na letišti vytištěné písemné potvrzení o negativním antigenním testu (ne starší než 24 hodin) nebo PCR test (ne starší 72 hodin) nebo písemné potvrzení o kompletním očkování proti Covid-19, které proběhlo min. 7 dní před odletem nebo lékařské potvrzení o prodělání nemoci Covid-19 v uplynulých 90 dnech. Všechna potvrzení musí být v tištěné podobě v anglickém jazyce. Na děti mladší 5 let se tato povinnost nevztahuje (do 4,99 let).

BUDEME VYPLŇOVAT NĚJAKÝ DOTAZNÍK?

Ano, všichni cestující musí nejpozději 24 hodin před vstupem do Řecka vyplnit elektronický dotazník Passenger Locator Form https://travel.gov.gr/#/ , na jehož základě obdržíte QR kód.

 

JAKÁ PLATÍ NAŘÍZENÍ PRO NÁVRAT DO ČR?

Pro české občany platí nařízení MZV, na jehož základě je třeba před návratem do ČR vyplnit příjezdový formulář https://plf.uzis.cz/ a dále před odletem/odjezdem do ČR absolvovat test na Covid-19. Druh testu (antigenní nebo PCR) a případná další platná opatření po návratu, spojená s aktuálním označením dané země na semaforu MZV, najdete na webu:
https://www.mzv.cz/jnp/cz/index.html
Toto nařízení se netýká dětí mladších 6 let.

 

Výjimky z testování a karantény při návratu do ČR:
Každý, kdo má min. 22 dnů po aplikaci první dávky očkování proti Covid-19, se může vracet z "červených" a "oranžových" zemí bez testů či karantény. Aktuální zařazení zemí na semaforu MZV najdete zde: https://koronavirus.mzcr.cz/seznam-zemi-podle-miry-rizika-nakazy/

 

 

 

Vytvářím objednávku...